Bezpłatne konto osobiste dla młodzieży

Bezpłatne konto osobiste dla młodzieży

Chęć dorównania swoim rodzicom, jaką wykazują dzieci jest zupełnie naturalna. W przypadku produktów bankowych sprowadza się ona często do pragnienia posiadania własnego konta osobistego, które w odróżnieniu od wielu innych zachcianek, ma swoje uzasadnienie. Oto, co należy wiedzieć o rachunkach młodzieżowych.

Czym jest konto osobiste dla młodzieży?

Konto osobiste dla młodzieży to specjalny typ rachunku bankowego, przeznaczony dla osób młodych (tj. pomiędzy trzynastym i osiemnastym lub trzynastym i dwudziestym rokiem życia) – i tylko takich. Zazwyczaj z jednej strony cechuje się wieloma atutami, bardzo cenionymi przez nasze pociechy, z drugiej zaś jego posiadacz zwolniony jest od większości typowych opłat, jakie zmuszone są uiszczać osoby dorosłe, korzystające z podobnych produktów bankowych.

Więcej na https://www.bzwbk.pl/konta-bankowe/konta-osobiste-wybierz-konto-osobiste-na-miare-potrzeb-bz-wbk.html

Dlaczego konta młodzieżowe są atrakcyjne?

Niezwykle atrakcyjna oferta wielu banków w zakresie kont młodzieżowych wynika z chęci zaskarbienia sobie lojalności klienta, który dopiero zaczyna korzystać z usług bankowych. Piętnastoletni chłopak posiadający na swoim rachunku saldo w wysokości pięćdziesięciu złotych może za kilka lat ubiegać się o kredyt lub inwestować za pośrednictwem banku znaczne środki.

Korzyści dla posiadaczy

Dla wielu młodych osób własne konto osobiste kojarzy się z symbolem dorosłości, jednak jego zalety sięgają o wiele dalej. Po pierwsze, posiadanie rachunku bankowego może skłaniać młodzież do odkładania na nich swoich pieniędzy (zwłaszcza, że konta dla nastolatków bywają bardzo wysoko oprocentowane – podobnie, jak typowe rachunki oszczędnościowe dla dorosłych).

Sprawdź również https://www.bzwbk.pl/konta-bankowe/konta-osobiste-wybierz-konto-osobiste-na-miare-potrzeb-bz-wbk.html

Konto osobiste to także możliwość uzyskania karty płatniczej. Dokonywanie płatności gotówkowych jest zaś nie tylko „fajne” (jak to lubią określać młodzi ludzie), ale i bezpieczne. Pozwala bowiem zapobiec kradzieży lub zgubieniu gotówki. Ponadto w dzisiejszych czasach terminale płatnicze posiada niemal każdy sklep, a w większości nawet niewielkich miejscowości stoi co najmniej jeden bankomat, z którego w ostateczności można wypłacić pieniądze.

Zobacz też:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *