Biokominek portalowy – do jakich wnętrz pasuje najlepiej?

Biokominek portalowy – do jakich wnętrz pasuje najlepiej?Kominki są niezwykle popularne w naszym kraju. Kiedy kilka lat temu na rynku pojawiły się biokominki bardzo szybko pod względem popularności dorównały tradycyjnym kominkom. Te pierwsze mają ogromną przewagę nad tradycyjnymi: nadają się do montażu w mieszkaniach.

W sklepach znajdziemy różne rodzaje biokominków: wolnostojące, wiszące, stołowe. Każdy z nich pełni funkcję dekoracyjną. Wolnostojący lub wiszący może też mieć walory użytkowe. Mają dość duże palenisko, a więc mogą także dogrzewać pomieszczenie,w którym zostaną zamontowane.

Dla osób, które cenią sobie tradycję bardzo dobrym rozwiązaniem jest biokominek portalowy. Jego sercem jest oczywiście palenisko, w którym spala się specjalne biopaliwo. Jednak jego cechą charakterystyczną, która odróżnia go od innych typów biokominka jest jego obudowa. Obudowy biokominków portalowych wykonuje się z materiałów, które do złudzenia przypominają te używane do obudowy tradycyjnych kominków. Dzięki temu rozwiązaniu łączą one w sobie cechy nowoczesnych i tradycyjnych kominków. Mimo że ich wygląd przypomina tradycyjny kominek to zasada działa jest taka sama, jak w przypadku zwykłego biokominka. To rozwiązanie przypadnie do gustu osobom, które z różnych względów – najczęściej z braku odpowiedniego przewodu kominowego – nie mogą pozwolić sobie na wybudowanie kominka, w którym spala się drewno.

Na rynku jest kilka typów biokominków. Dzięki temu możemy wybrać model, który sprawdzi się niemal w każdym wnętrzu. Biokominki o bardzo nowoczesnej formie sprawdzą się w nowocześnie urządzonych wnętrzach. Kominki stołowe, które mają bardzo niewielkie rozmiary sprawdzą się w mieszkaniach o bardzo małym metrażu. Z kolei biokominek portalowy jest idealny do klasycznie urządzonych wnętrz. Mimo że nie emitują one zbyt dużo ciepła sprawdzą się w okresie wiosny i jesieni, jako dodatkowe źródło ciepła. Na pewno palący się we wnętrzu biokominek sprzyja relaksowi. Dzięki biokominkom możemy cieszyć się widokiem ognia niemal w każdym miejscu: w domu, mieszkaniu, na balkonie, tarasie.

Zobacz też inne rodzaje biokominków – wiszące i stojące: https://kratki.com/sklep/pl/category/6/biokominki/

Zobacz też:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *