Chorwacja – idealne miejsce na kolonie

Chorwacja – idealne miejsce na kolonieKrystalicznie czyste morze, słońce i urocze chorwackie miasteczka działają na Polaków jak magnez. Nic dziwnego, że urlop w Chorwacji spędza coraz więcej naszych rodaków. Ten piękny kraj jest także coraz częściej wybierany jako miejsce idealne na kolonie młodzieżowe.

Chorwacja nie jest dużym krajem, ale miejsc, w których można zorganizować kolonie jest naprawdę bardzo dużo. Podjęcie decyzji, który z regionów wybrać nie należy do najłatwiejszych. Rozważając o miejscach na kolonie warto wziąć pod uwagę w pierwszej kolejności półwysep Istria. Rozlokowały się na nim malownicze miasteczka, jak chociażby Rovinj, w którym nie brakuje śladów po czasach, kiedy rządzili tutaj Rzymianie, a później dożowie z Republiki Weneckiej. Zachwyca również niewielki port (kursują z niego statki na Wyspy Briońskie) i jednocześnie kurort Fažana. Warto wybrać się na wspomniane wyspy, znajduje się tam ogród zoologiczny oraz zamieszkały przez jelenie park narodowy. Koniecznie też trzeba wybrać się na wycieczkę do najbardziej słynnego miasta na półwyspie, do Puli. W mieście w dość dobrym stanie zachował się pamiętający czasy Cesarstwa Rzymskiego amfiteatr.

Więcej na stronie https://www.atas.pl/

Wiele niezapomnianych wrażeń młodzi ludzie wywiozą z fakultatywnej wycieczki do Parku Narodowego Jeziora Plitwickie. To urocze miejsce utworzone z 16 jezior pochodzenia krasowego. Jeziora są ze sobą połączone kaskadami i wodospadami. Z soczystą zielenią drzew i bielą otaczających jeziora skał przepięknie kontrastują turkusowe wody. Z brzegu największego jeziora, Kozjaku, na drugi kursują statki. Z ich pokładów roztaczają się wspaniałe widoki, które zapierają dech w piersiach. Jeziora Plitwickie są prawdziwym cudem natury, drugiego takiego miejsca na świecie nie ma.

Chorwacja jest pięknym krajem. Można w nim spędzić naprawdę wyjątkowe wakacje. Wakacje nad Morzem Adriatyckim z pewnością spodobają się wszystkim uczestnikom kolonii. W podróż powrotną do kraju zabiorą wiele niezapomnianych wspomnień, które na długo, a może na zawsze pozostaną w ich pamięci.

Zobacz też:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *