Co powinniśmy wiedzieć o drzwiach ukrytych?

Co powinniśmy wiedzieć o drzwiach ukrytych?

Trendy w urządzaniu i aranżacji wnętrz nieustannie się zmieniają. Wciąż pojawią się nowe rozwiązania. Wśród najnowszych trendów, które zasługują na uwagę znajdują się drzwi ukryte. To nowość na rynku. Rozwiązanie bardzo nowoczesne, które nadaje wnętrzom zupełnie nowego charakteru.

Na czym polega to rozwiązanie?

W dobrze nam znanych do tej pory drzwiach wewnętrznych widoczna była zarówno ościeżnica jak również zawiasy. Cechą charakterystyczną, którą wyróżniają się drzwi ukryte jest niewidoczna ościeżnica. Zgodnie z nazwą, ościeżnica drzwi jest ukryta w ścianie. Widzimy jedynie skrzydło drzwi, klamkę i ścianę. Zawiasy widoczne są dopiero po otwarciu drzwi. Jeżeli drzwi okleimy tapetą lub pomalujemy takim samym kolorem farby jak ścianę, całkowicie wtopią się w ścianę. Rozwiązanie to doskonale sprawdza się w mieszkaniach o małej powierzchni.

Kiedy można je montować?

Zdaniem specjalistów decyzję o montażu tych drzwi najlepiej jest podjąć w momencie budowy domu lub w chwili kiedy planujemy aranżację mieszkania. Drzwi ukryte wymagają bowiem właściwego przygotowania ściany. Nie da się ich zamontować w ścianach, których grubość jest mniejsza niż 10 centymetrów.

Jak zbudowane są drzwi ukryte?

Ich konstrukcja nie odbiega zbytnio od tradycyjnych drzwi. Drzwi ukryte nie mogą mieć jedynie odstających prowadnic i opasek. Do wyboru mamy drzwi przesuwne i uchylne – więcej informacji na tej stronie: link. Mogą być wykonane zarówno ze szkła, płyty MDF lub wiórowej, litego drewna albo sklejki. Nie możemy zapomnieć, że z jednej strony drzwi ukryte będą widoczne. Jeśli nie planujemy wymieniać wszystkich drzwi na bezprzylgowe powinniśmy kolorystycznie dopasować je zarówno do ściany jak też do nowych drzwi. Najlepiej do ściany dopasowują się, które sięgają aż do sufitu. Idealnie pasują one do niskich pomieszczeń. Sprawiają, że pokój optycznie wydaje się dużo wyższy niż jest w rzeczywistości.

Sposoby wykańczania drzwi ukrytych

Do wykańczania tych drzwi używa się takich samych materiałów, którymi dekoruje się ściany. Można je więc wykończyć zwykłą tapetą lub fototapetą, listwami sztukateryjnymi, panelami ściennymi, pomalować lub nakleić na nie naklejki.

Drzwi ukryte to nowoczesne rozwiązanie w aranżacji wnętrz. Doskonale stapiają się z powierzchnią ścian. Szczególnie dobrze sprawdzają się w mieszkaniach o małej przestrzeni. Ale można je montować je także w przestronnych wnętrzach.

Zobacz też:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *