Czy dieta ma znaczenie?

Pewnie niejednokrotnie zastanawiałeś się nad faktem czy to co ląduje na twoim znaczeniu ma duże znaczenie. Każdy z nas lubi przecież różne smakołyki, które są bardzo niezdrowe ale też bardzo dobre w smaku. Jedząc je jednak musisz liczyć się z tym, że mogą one mieć zły wpływ na twoje zdrowie.

Warto na początku każdego tygodnia rozplanować sobie dokładnie jadłospis co będziemy jeść każdego dnia, by następnie dokonać odpowiednich zakupów. Nieraz pozwoli zaoszczędzić to masę czasu i pieniędzy.

O czym trzeba pamiętać przy zakupach ?

Gdy planujemy w danym dniu iść na zakupy to trzeba pamiętać, że nie warto ich robić jeśli jest się głodny. Fakt ten może wpłynął na to co wyląduje w naszym koszyku. Jeśli jesteśmy głodni nasz mózg podpowiada nam, że mamy ochotę na wiele produktów, których tak naprawdę nie potrzebujemy. Jeśli już zjemy jakiś posiłek to może okazać się, że kupione zbędne produkty spożywcze trzeba będzie wyrzucić do kosza. Posiłki profilaktyczne można przygotować samemu lub też zlecić ich przygotowanie osobie trzeciej. Ostateczna decyzja należy do nas.

Miej pewność w kwestii tego co jesz

Trzeba jednak mieć świadomość, że przygotowując posiłki samemu mamy praktycznie stu procentową pewność co będziemy jeść, gdyż sami robiliśmy zakupy i wiemy, czy produkty, które kupiliśmy są świeże czy też nie lub z jakiego źródła pochodzą. Gdy posiłki wykonuje ktoś inny i nie jesteśmy obecni przy procesie ich tworzenia to niestety nie wiemy jakiej jakości produkty zostały użyte. To w naszym interesie leży, by dowiedzieć się co ląduje w naszym żołądku. Dlatego, gdy zlecimy komuś przygotowanie dla nas posiłków, trzeba wcześniej poinformować go o tym co możemy a czego nie możemy jeść. Jeśli mamy na coś alergię lub jesteśmy uczuleni to bezwzględnie taką informację należy przekazać takiej osobie. Ważne jest też, żeby podać produkty, których nie trawimy (jeśli fakt ten nas dotyczy). Przykładowo dużo ludzi nie trawi laktozy lub glutenu i wtedy trzeba przygotowywać dla nich posiłki, które ich nie posiadają, by nie narażać ludzi na niepotrzebne bóle wynikające ze spożycia posiłków.

Zobacz też:

Opublikowany w Inne

Dodaj komentarz