Czy warto zaciągać kredyty gotówkowe?

Czy warto zaciągać kredyty gotówkowe?Zasadniczo kredyt gotówkowy jest relatywnie drogą formą uzyskiwania potrzebnych środków. Jednak mają swoje niezaprzeczalne plusy i stąd cieszą się dużym powodzeniem. Czy warto rozważać tą formę pożyczki i jak zabezpieczyć się przed ewentualnymi niebezpieczeństwami?

Kredyt czy karta kredytowa

Pierwsza myśl jaka nasuwa się nam to czy kredyty gotówkowe nie są jednak tańsze od kart kredytowych. Rzeczywiście patrząc na samo oprocentowanie analiza wypada na korzyść kredytów, Jednak warto zdać sobie sprawę z tego, że umiejętne używanie karty kredytowej pozwala na niepłacenie odsetek od obracanego kapitału co nie jest możliwe w przypadku kredytu gotówkowego.

Oprocentowanie to nie wszystko

Kredyty gotówkowe są zwykle dość wysoko oprocentowane. Co więcej warto też zwrócić uwagę na ich ukryte koszty. Z ostrożnością podchodźmy do regulaminów ich udzielania, ponieważ cechują się wysokimi kosztami obsługowymi. Poza odsetkami wlicza się tu także prowizja za przyznanie kredytu. Ponieważ w strukturze kredytu gotówkowego jest to, że bank nie wymaga dodatkowych zabezpieczeń kredytu, nawet żyranta. Dlatego też często kredyty gotówkowe są dodatkowo ubezpieczone, a koszt ubezpieczenia należy brać pod uwagę planując, ile finalnie będziemy musieli spłacać raty.

Kredyt gotówkowy, kiedy i dlaczego warto po niego sięgnąć?

W przypadku kredytu gotówkowego największym plusem są uproszczone procedury jego udzielania. Dlatego też, jeśli nie mamy zdolności kredytowej jest to jedyne dostępne rozwiązanie. Jednocześnie, jeśli planujemy pożyczyć niewielką sumę pieniędzy także warto rozważyć szybko dostępny kredyt gotówkowy. Jeśli ubiegamy się o niego w banku, w którym mamy konto i swoją historię formalności będzie minimum i od ręki możemy mieć pieniądze na koncie. Niektóre kredyty gotówkowe na niewielkie kwoty możemy „upolować” w bardzo atrakcyjnych promocjach z relatywnie niewielkim oprocentowaniem. Jest to jednak narzędzie kosztowne i należy je stosować z umiarem, ponieważ łatwo wpaść w tzw. spiralę zadłużenia, kiedy starając się spłacać jeden kredyt zaciągamy następny.

Sprawdź również https://www.santanderconsumer.pl/kredyty-gotowkowe/kredyt-gotowkowy,1.html

Zobacz też:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *