Drukarnia offsetowa – co to jest?

Drukarnia offsetowa – co to jest?

Druk offsetowy to w dzisiejszych czasach podstawowa forma druku wielkoformatowego, w której obraz przenoszony jest z formy drukowej za pomocą cylindra na, tak zwane, podłoże drukowe. Wykonywaniem druku offsetowego zajmuje się drukarnia offsetowa. Czym się charakteryzuje? Głównie tym, że skierowana jest na druki wielkonakładowe, a to znaczy, że im więcej kopii zamówimy, tym niższa będzie cena.

Dlatego z usług drukarni offsetowych korzystają głównie agencje reklamowe, które zamawiają materiały na użytek promocji i reklamy. Dzięki offsetowi powstają również gazety, kolorowe magazyny i inne broszury, ponieważ drukarnia działa szybko i jest w stanie przygotować zlecenie w ciągu kilku godzin (a to szczególnie ważne w przypadku dzienników, które muszą być dostarczane codziennie rano).

Czym zajmują się drukarnie offsetowe?

Głównymi klientami drukarni tego typu są agencje i magazyny, ale również wszelkiego rodzaju firmy, ponieważ drukarnie offsetowe oferują swoim klientom wydruki średnio i wielkonakładowe na przykład ulotek, wizytówek, naklejek, kopert czy teczek ofertowych. Wszystkie możliwości, jakie dają zakłady korzystające z metody offsetu, wykorzystywane są więc głównie w ramach reklamy i uzupełnienia zapasów firmowych zadrukowywanych gadżetów, takich jak na przykład papier firmowy, długopisy, segregatory a nawet koszulki czy torby z nadrukiem, mówiąc krótko wszystko, czego można używać w biurze albo przekazać klientom.

Najlepsze drukarnie offsetowe oferują swoim klientom również pomoc przy projektach graficznych. To znaczy, że nie trzeba wynajmować firmy lub samodzielnie tworzyć grafiki, na przykład na wizytówki. Wystarczy zwrócić się z tym do drukarni, która według wytycznych wykona projekt, a po jego zatwierdzeniu przejdzie do drukowania.

Jak wybrać najlepszą drukarnię?

Jeśli masz możliwość, zorientuj się wśród znajomych lub przyjaciół z branży, która drukarnia offsetowa jest godna polecenia. Możesz również przejrzeć opinie w Internecie albo, po prostu, przetestować kilka zakładów, zlecając im wykonanie wizytówek.
Więcej na: https://www.viperprint.pl/o-drukarni

Zobacz też:

Dodaj komentarz