Farby ścienne. Czym się kierować przy ich wyborze?

Farby ścienne. Czym się kierować przy ich wyborze?Urządzenie mieszkania, które będzie doskonałym połączeniem estetyki i funkcjonalności, to nie lada wyzwanie. Żeby stworzyć sobie wygodne, ładne gniazdko, trzeba zadbać o każdy szczegół i to już na etapie projektowania i wykończenia. Wbrew pozorom o tym, czy mieszkanie będzie praktyczne, nie decyduje tylko jego układ i wybrane meble, ale także materiały, których użyjemy podczas remontu. Bardzo ważne, jeśli chodzi o wystrój i funkcjonalność czterech kątów, są ściany. Warto zastanowić się nad tym, jakich farb użyć, żeby zapewnić im doskonały wygląd przez wiele miesięcy. Co decyduje o dobrej jakości farby? Czym się kierować podczas zakupów w sklepie budowlanym?

Co decyduje o jakości farby do ścian?

Ściany to miejsce szczególnie narażone na zniszczenie. Mogą łatwo ulec zabrudzeniu, łuszczyć się czy zmieniać kolor. Wszystko zależy od tego, na jaką farbę się zdecydujemy. Im wyższa jej jakość, tym efekt będzie lepszy i bardziej trwały. Wybierając farbę, stawiajmy na produkty cenionych producentów. Najlepsze będą farby ścienne o dużej odporności na zabrudzenia. Malując ściany plamoodporną farbą, będziemy mieli pewność, że ta nie wsiąknie cieczy, a w razie potrzeby będzie ją można przeczyścić wilgotną ściereczką. Taka farba jest wodoodporna, nie niszczy się pod wpływem kontaktu z cieszą ani nie złuszcza – to rozwiązanie idealne, jeśli chodzi o pomieszczenia takie jak łazienka czy kuchnia.

Farby ścienne. Jaki kolor najlepiej będzie pasował do wnętrza?

Równie ważny jak jakość farby jest jej kolor. Te powinien nie tylko nam się podobać, ale także być dopasowany do wnętrza, którym dysponujemy. Barwa ścian mocno wpływa na nasze samopoczucie i wystrój pomieszczenia. Decyzję o wyborze farby do ścian należy podejmować uważnie, mając na uwadze wielkość mieszkania, jego układ i stylistykę, w której zamierzamy je urządzić. Jedni woleli będą farby ścienne w neutralnych, stonowanych barwach, inni lepiej czują się w energetycznych, mocnych kolorach. Ważne, żeby kolor farby był trwały i nie zmieniał się pod wpływem światła.

Wypróbuj paletę kolorów farb Dulux Kolory Świata: https://www.dulux.pl/pl/produkty/dulux-kolory-swiata

Zobacz też:

Dodaj komentarz