Gdzie zamontować sejf?

Gdzie zamontować sejf?

Sejf to urządzenie, które chroni przed kradzieżą, a przy tym dyskretnie chroni ważne przedmioty. Jednak sam zakup sejfu to za mało. Oprócz tego trzeba bowiem również pomyśleć o lokalizacji takiego sejfu. Wybór w tym względzie jest dość spory.

Na rynku spotkać można w zasadzie trzy rodzaje sejfów – ścienne, wolno stojące oraz meblowe. Sejfu ścienny można umieścić na przykład w ścianie działowej. Jednak o takim sejfie dobrze jest pomyśleć już na etapie budowy domu lub remontu. Z kolei sejfy meblowe montuje się w meblach różnego rodzaju. Wbrew pozorom sejfy ścienne cieszą się niewielką popularnością. Wynika to właśnie z faktu, że wymagają specyficznego miejsca. Poza tym są raczej niewielkie. Znacznie większym zainteresowaniem cieszą się modele meblowe. Nie można ich jedynie montować do półek. Jednak zdecydowanie najbardziej uniwersalne są sejfy wolno stojące. W zasadzie można je zamontować wszędzie. Wśród nich wyróżnia się m.in. sejfy gabinetowe czy sejfy na broń.

Miejsce na sejf

Oczywiście miejsce montażu sejfu determinuje przede wszystkim ich model, ale nie tylko. Duże znaczenie ma bowiem dyskrecja, sejf należy zamontować w miejscu dostępnych jedynie dla domowników. Według przeprowadzonych badań większości kradzieży dokonują nie włamywacze, ale właśnie goście – opiekunki do dzieci czy osoby sprzątające. Dlatego też sejf najlepiej jest umieścić w miejscu niedostępnych dla osób trzecich np. gabinecie czy sypialni. Dużą popularnością cieszą się przede wszystkim sejfy montowane w gabinetach pod biurkami.

Gwarancja bezpieczeństwa

Sejf to nie jest zakup jednorazowy, ale inwestycja na długie lata czy nawet pokolenia. Również i wpływ na to ma sama lokalizacja. W przypadku sejfu obowiązkowe jest kotwienie do ściany czy podłoża. Potem sejfu nie można już przenieść w inne miejsce. W przeciwnym wypadku urządzenie traci swój certyfikat antywłamaniowy. Certyfikat jest podstawą do wypłacenia ubezpieczenia wartościowego mienia przechowywanego w sejfie. Jeśli w polisie ubezpieczeniowej jest odpowiedni zapis dotyczący posiadania certyfikatu to w momencie, kiedy sejf jest przenoszony z miejsca na miejsce klient traci certyfikat, a tym samym prawo do uzyskania odszkodowania, kiedy dojdzie do kradzieży bądź włamania do sejfu.

Więcej informacji na stronie https://www.saffort.pl/

Zobacz też:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *