Implanty – oferta nowoczesnych gabinetów stomatologicznych

Duża liczba gabinetów stomatologicznych jest na pewno korzystna dla pacjentów, gdyż wymusza wysoki standard świadczonych usług. Dla lekarzy oznacza jednak konieczność oferowania usług na bardzo wysokim poziomie i to usług, które są konkurencyjne. Stąd duża liczba gabinetów oferuje dzisiaj wykonywanie implantów. Usługa ta staje się coraz bardziej popularna, gabinet, który je wykonuje ma szansę odnieść duży sukces.

Korzeń zębowy

Wykonując implant, stomatolog zastępuje korzeń zębowy wykonaną z tytanu śrubką. To materiał całkowicie bezpieczny dla pacjentów, nic więc dziwnego, że tytanowe implanty uważane są za wyjątkowo wysokiej jakości. Śrubka jest wkręcana w miejsce zęba, kolejny krok to założenie łącznika, na którym stomatolog osadzi koronę zęba. Efekt, który osiągamy jest bardzo naturalny, sztuczne zęby bardzo łudząco przypominają naturalne.

Inwestycja w wyposażenie

Wykonywanie implantów to konieczność zainwestowania w wysokiej jakości wyposażenie. W takim gabinecie musi się znaleźć urządzenie, które umożliwi wykonanie panoramicznego zdjęcia żuchwy i szczęki. Owszem, takie zdjęcie pacjent może wykonać w innej placówce, będzie to jednak sytuacja mało komfortowa dla pacjenta, a dla właściciela gabinetu może oznaczać straty finansowe. Czasem wykonanie zdjęcia panoramicznego to zbyt mało, aby ocenić, czy można u konkretnego pacjenta wykonać implanty. Pełną diagnostykę wykonuje się wówczas przy pomocy tomografu komputerowego. Ale niewiele gabinetów może sobie pozwolić na zakup tego urządzenia. Można więc nawiązać współpracę z przychodnią dysponującą tym bardzo nowoczesnym urządzeniem. Umowa o współpracy powinna jednak zostać tak skonstruowana, aby nasi pacjenci byli obsługiwani bardzo szybko.

Implanty to usługa bardzo droga i skomplikowana. Wykonujący implanty gabinet musi więc zatrudniać wyjątkowo doświadczonych lekarzy, którzy dysponują ogromną wiedzą z zakresu wszczepienia implantów. Muszą to być lekarze, którzy dbają o swój rozwój zawodowy uczestnicząc w różnych formach podnoszenia swoich kwalifikacji zawodowych.

Zobacz też:

Dodaj komentarz