Informacje o kredycie odnawialnym, które mogą ci się przydać

Informacje o kredycie odnawialnym, które mogą ci się przydać

Udzielanie kredytów jest podstawową usługą, którą świadczą banki. Kredyty cieszą się dużą popularnością wśród Polaków. W ofercie każdego banku znajdziemy więc bardzo różne ich rodzaje. Do tych, którymi naprawdę warto się zainteresować należy kredyt odnawialny.

Czym jest kredyt odnawialny?

Linia kredytowa udostępniona przez bank w rachunku osobistym klienta nazywana jest kredytem odnawialnym. Jest to efekt tego, że saldo zadłużenia zmniejsza się wraz z każdym wpływem na konto, w ten sposób następuje odnowienie kredytu w rachunku osobistym. Dzięki temu osoba, której bank przyznał limit w koncie może wielokrotnie korzystać z kwoty kredytu, który przyznał jej bank.

Kto może otrzymać kredyt odnawialny?

Kredyt odnawialny jest powiązany z kontem osobistym, jednym z warunków jego otrzymania jest posiadanie takiego konta. Ofertę takich kredytów znajdziemy w większości banków. Większość z nich w swoich regulaminach zastrzega, że o kredyt odnawialny mogą składać wnioski tylko osoby, które posiadają rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy co najmniej 3 miesiące. Formalności związane z przyznaniem kredytu odnawialnego przebiegają bardzo sprawnie i szybko; to efekt tego, że jest to kredyt udostępniany przez bank prowadzący nasz rachunek osobisty. Wniosek o kredyt odnawialny możemy złożyć udając się osobiście do banku. Formalności możemy też załatwić dzwoniąc na infolinię banku; gdy kredyt zostanie nam przyznany, umowę będziemy mogli podpisać w placówce banku, może ona też zostać nam przesłana pocztą. Wniosek o przyznanie kredytu odnawialnego możemy wypełnić również drogą elektroniczną. W zależności od wybranego trybu składania wniosku załatwienie wszystkich niezbędnych formalności zajmie nam 2-7dni.

Jaki limit otrzymam?

Wysokość limitu ustalana jest zawsze indywidualnie na podstawie naszych zarobków, które co miesiąc wpływają na konto. Z reguły banki przyznają kredyt odnawialny w wysokości kilkukrotności miesięcznych zarobków. Większość banków pozwala zejść klientom pod kreskę do wysokości 1-3-krotności zarobków. W niektórych bankach można jednak zejść pod kreskę do 6-krotności zarobków.

Ile kosztuje kredyt odnawialny?

Koszt kredytu zależy od regulaminu banku oraz od tego, czy spłacamy go terminowo. Plusem kredytu odnawialnego jest to, że odsetki są przez bank naliczane tylko od kwoty, którą wykorzystaliśmy. W przypadku kredytu odnawialnego banki stosują oprocentowanie zmienne. Aktualnie można znaleźć oferty kredytu odnawialnego z oprocentowaniem nominalnym w wysokości 9,9 procent.

Dodatkowe informacje znajdziesz pod adresem https://www.mbank.pl/indywidualny/kredyty/kredyt-odnawialny/

Zobacz też:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *