Internetowa obsługa kwiaciarni – pomysł na zwiększenie obrotów

Na rynku działa mnóstwo kwiaciarni, właściciel nowo otwieranej musi więc sprostać nie tylko rosnącym wymaganiom klientów, ale także dużej konkurencji. Wielu właścicieli poszukuje więc rozwiązań, które mogą pomóc mu w zyskaniu nowych klientów i zwiększeniu obrotów. Jakie to rozwiązania?

Sprzedaż internetowa

Być może sposobem na zyskanie nowych klientów jest sprzedaż internetowa. Dzisiaj za pośrednictwem Internetu zakupy robi spora liczba osób. Także kwiatowe kompozycje u bukiety należą do tych produktów, które są chętnie zamawiane przez Internet. Zamówione w ten sposób kompozycje, pracownik kwiaciarni dostarcza pod wskazany przez zamawiającego adres.

Outsourcing i pośrednictwo

Rozważając takie rozwiązanie, mamy do wyboru kilka możliwości. Jedna z nich może być współpraca z dużą siecią, która pełni rolę pośrednika pomiędzy działającymi na terenie całej Polski kwiaciarniami, a klientami. Decydując się na takie rozwiązanie, do naszej kwiaciarni będą spływać tylko te zamówienia, które muszą być dostarczone do klientów mieszkających w bliskim sąsiedztwie naszej kwiaciarni. Decydując się na taką współpracę możemy liczyć na dużą liczbę zleceń, ale nie ma nic za darmo. Sieć pobierze od nas prowizję. Inne rozwiązanie to założenie własnej witryny internetowej i działanie na własną odpowiedzialność. W takiej sytuacji koniecznie jedną z zakładek na stronie powinna być galeria, w której przyszli klienci będą mogli zobaczyć przykłady kompozycji i bukietów, które wykonujemy. Musimy także zadbać o solidne pozycjonowanie swojej strony, dzięki temu będziemy mogli liczyć na dużą liczbę wejść, a tym samym na dużą liczbę klientów. W innym przypadku na stronę może wchodzić mało klientów, tym samym nie będziemy mieli zbyt dużej liczby zamówień.

Decydując się na sprzedaż kwiatów przez Internet, musimy postawić jedynie na bardzo świeży towar. Osoba zamawiająca na pewno dowie się, jaki bukiet został dostarczony do adresata. Oferując kompozycje z nieświeżych kwiatów nasza działalność może bardzo szybko zakończyć się wielką porażką. Oferując wysokiej jakości kompozycje, na pewno zyskamy nowych, wiernych klientów.

Zobacz też:

Dodaj komentarz