Jakie są obecnie modne bukiety ślubne?

Trudno sobie wyobrazić pannę młodą, która stoi przed ołtarzem nie trzymając w dłoniach bukietu kwiatów. Klasyczny bukiet to oferta w tej chwili zbyt mała, aby naszą kwiaciarnię odwiedzała duża liczba kobiet planujących w najbliższym czasie stanąć na ślubnym kobiercu. Co więc można dzisiaj zaproponować przyszłym pannom młodym? Jakie bukiety ślubne są najbardziej modne?

Bukiety wielobarwne

Rzadkością są dzisiaj ślubne bukiety wykonane z jednego gatunków kwiatów. Coraz rzadziej panny młode wybierają również bukiety w jednym kolorze. Prawdziwym hitem ostatnich lat są nie tylko kompozycje wielobarwne, ale kompozycje składające się z różnych gatunków kwiatów: goździków, róż, stokrotek czy maków. Taki bukiet na pewno nie będzie nudny, ale niezwykle radosny. Dobór kwiatów, z których zostanie wykonany zależy oczywiście od panny młodej.

Owoce i sukulenty

Współczesne, modne bukiety ślubne wykonuje się już nie tylko z kwiatów. Floryści proponują nam mnóstwo innych, często bardzo zaskakujących rozwiązań. Wyjątkowo odważne panny młode mogą więc stanąć przed ołtarzem z bukietem wykonanym z owoców i z sukulentów. Taki bukiet będzie wyjątkowo oryginalny, ale także trwały. Na pewno w czasie uroczystości i jeszcze długo po jej zakończeniu zachowa swoja świeżość.

Polne kwiaty

To także bukiet, który ma obecnie bardzo wiele zwolenniczek. Zdecydowanie wśród zamawiających takie bukiety przeważają panny młode o romantycznym usposobieniu. To kompozycja często wybierana przez panny młode, które zdecydowały się na ślub i wesele w nostalgicznym, wiejskim klimacie. Najczęściej taki bukiet powstaje ze słoneczników. Ale są także zwolenniczki wielobarwnych bukietów układanych z różnych gatunków kwiatów polnych: stokrotek, maków i chabrów. Uzupełnieniem takich bukietów zawsze są kłosy zbóż.

Pastele

Zmienia się moda nie tylko dotycząca rodzajów kwiatów wykorzystywanych w ślubnych bukietach, ale także ich kolorystyka. W tym sezonie modne będą bukiety pastelowe. Ale o tym na pewno wie każdy doświadczony florysta.

Zobacz też:

Dodaj komentarz