Kancelaria prawna i obsługa nieruchomości

Kancelaria prawna i obsługa nieruchomości

Zakup mieszkania to dla większości Polaków najważniejsza inwestycja w życiu. Wiążę się często z koniecznością wydania wszystkich oszczędności życia.

Dodatkowo jest skomplikowana w sensie prawnym.

Szczegółowa analiza przed zakupem nieruchomości

Przy wszystkich transakcjach związanych z zakupem, wynajmem lub sprzedażą mieszkania powinna być obecna kancelaria prawna. Nieruchomości możemy nabyć zarówno na rynku wtórnym, jak i pierwotnym. Każda z tych transakcji wiążę się z potencjalnymi zagrożeniami, które mogą mieć dla nas olbrzymie konsekwencje. Kupując mieszkanie na rynku wtórnym musimy przede wszystkim zwrócić uwagę na to, czy lokal nie jest zadłużony. Dzięki pomocy kancelarii adwokackiej dowiemy się, czy w księdze wieczystej nie ma na przykład wpisu obciążenia hipoteki lub, czy mieszkanie nie jest zadłużone w spółdzielni mieszkaniowej, czy wspólnocie. Powinniśmy też zabezpieczyć się przed zakupem mieszkania z lokatorem. To jedna z najpoważniejszych wpadek, które mogą nas dotknąć, jeżeli nie nazbyt dokładnie przeczytamy umowę notarialną. Kancelaria adwokacka pomoże nam ustalić, czy z mieszkania wymeldowali się wszyscy lokatorzy i nie kupujemy mieszkania z tak zwaną służebnością osobistą.

Wiarygodność dewelopera budowlanego

Kiedy kupujemy mieszkanie na rynku pierwotnym, bezpośrednio od developera to największe potencjalne zagrożenie czyha na nas ze strony sprzedawcy. Trudno nam bowiem na „oko” stwierdzić czy podmiot podejmujący się budowy osiedla mieszkaniowego jest wypłacalny, rzetelny i wiarygodny. W efekcie możemy wpaść w pułapkę, w której konsekwencji stracimy nie tylko oszczędności całego życia, ale też nie otrzymamy mieszkania. Dzięki pomocy kancelarii nie tylko zweryfikujemy wiarygodność sprzedawcy, ale też dowiemy się, jaki jest stan prawny terenu, na którym ma powstać nasze mieszkanie oraz czy wszelkie umowy zezwalające na budowę i zatwierdzające projekt techniczny mają moc prawną. Adwokat będzie też wsparciem, kiedy do zakupu mieszkania potrzebować będziemy kredytu hipotecznego. Pomoże nam wybrać najlepszą ofertę i dostosuje ją do wymogów sprzedawcy.

Sprawdź też: http://suwka.pl/

Zobacz też:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *