Kantor walutowy w obrębie banku

Kantor walutowy w obrębie bankuPragnąc wymienić walutę za pośrednictwem Internetu, jesteśmy w stanie zrealizować to zadanie na co najmniej kilka sposobów.

W ostatnim czasie na popularności zyskało dokonywanie wymian walutowych bez wypłacania pieniędzy z banku, dzięki możliwości skorzystania z usług prowadzonego przezeń kantoru.

Na czym polega wymiana walut w banku?

W przypadku większości banków oferujących tego rodzaju usługi, wymiana walut jest bardzo łatwa i szybka. Jedynym wymogiem do jej przeprowadzenia jest posiadanie otwartych rachunków walutowych – jednego rozliczanego w walucie, którą sprzedajemy, a drugiego w tej, której dokonujemy zakupu.
Sprawdź również https://www.bzwbk.pl/konta-bankowe/e-fx-wymiana-walut/e-fx-wymiana-walut.html
Procedura wymiany walut opiera się zaś zwykle na zalogowaniu do interfejsu banku (czy to zwyczajnie przez Internet, czy też za pośrednictwem aplikacji mobilnej) i wybraniu odpowiedniej zakładki. Następnie wystarczy wskazać waluty, których ma dotyczyć wymiana i określić, jaką ilość pieniędzy zamierzamy nabyć (lub sprzedać). To wszystko – w większości banków cała procedura trwa krótką chwilę, po upływie której możemy już cieszyć się posiadaniem środków w innej walucie.

Zalety i wady wymiany walut w banku

Większość klientów decyduje się na wymianę walut w obrębie banku, ponieważ jest to rozwiązanie niezwykle wygodne. Kilkoma kliknięciami myszki lub dotknięciami ekranu smartfona są oni w stanie kupić lub sprzedać walutę, nie musząc poświęcać na wykonanie tej czynności więcej czasu niż kilkanaście sekund.

Bankowy kantor walutowy zazwyczaj pozostaje tani – oferowane w nim kursy są bowiem uczciwe, pozbawione narzutu, od którego nie stroni wielu zewnętrznych pośredników. Wykonywanie operacji wymiany walut nie wiąże się ponadto z koniecznością uiszczania prowizji, choć z drugiej strony prowadzenie rachunków walutowych obarczone jest z reguły pewnymi opłatami.

Korzystanie z kantoru walutowego prowadzonego przez bank nie stanowi mimo wszystko rozwiązania absolutnie idealnego. Jedną z głównych jego wad są zaś ograniczenia czasowe w dostępie do usług. Choć niektóre banki oferują je przez całą dobę, w wielu innych nie będziemy w stanie wymienić walut w godzinach nocnych.

Zobacz też:

Dodaj komentarz