Kiedy warto używać podkładu matującego?

Kiedy warto używać podkładu matującego?Wybierając podkład, należy pamiętać, aby dobrać go do typu cery. Panie, które mają cerę tłustą i mieszaną szczególnie uważnie powinny wybierać podkład. W przypadku takiego typu cery problemem jest nadmierne wydzielanie sebum. Makijaż może więc szybko zacząć z twarzy spływać, a twarz zaczyna się brzydko błyszczeć. Stąd też panie z tłustą lub mieszaną cerą powinny postawić na podkład matujący.

Skład podkładów matujących

Podkład matujący zawiera w swoim składzie takie składki, które mają zdolność do pochłaniania nadmiernej ilości łoju wydzielanego przez skórę. Do tego dodawane są do niego substancje, które mają właściwości matujące. Dzięki użyciu podkładu matującego cera wygląda idealnie. Podkład matujący jest idealny także dla nastolatek, które mają cerę trądzikową. Podkłady matujące nie zawierają tłuszczu.

Niezależnie od tego, czy mamy cerę tłustą, czy mieszaną wybierając podkład matujący sięgamy po taki o przedłużonej trwałości. Wtedy będziemy mieć pewność, że kosmetyk zbyt szybko nie spłynie z twarzy. Przed nałożeniem podkładu matującego konieczne jest dokładne oczyszczenie twarzy. Do oczyszczenia cery tłustej i mieszanej doskonale nadają się płyny micelarne. Następnie na cerę należy nanieść lekki krem nawilżający lub specjalną bazę pod makijaż dedykowaną do cery tłustej i mieszanej. Dopiero teraz możemy nanieść podkład.

Jak dobrać podkład?

Wybierając podkład, pamiętajmy, że dobieramy go nie tylko do typu, ale także kolorytu cery. Nie może zmieniać koloru twarzy, musi być dla innych niewidoczny. Złote brązy, odcienie pomarańczy i żółci idealnie – w tych odcieniach powinny szukać podkładu dla siebie panie, które mają ciepłą tonację cery. Brunatne brązy i beże z odrobiną różu są najlepsze dla pań, których cera ma tonację zimną. Pamiętajmy też, że w kosmetyczce powinny znaleźć się podkłady w dwóch kolorach: jeden na lato, drugi na zimę.

Podkład matujący to dobry wybór w przypadku cery tłustej i mieszanej. Zapobiega szybkiemu spływaniu makijażu, sprawia, że twarz nie jest błyszcząca. Powinien być lekki, najlepiej sprawdzi się ten o formule mikrogąbeczki (zobacz).

Zobacz też:

Dodaj komentarz