Najważniejsze cechy ubezpieczenia domu lub mieszkania

Najważniejsze cechy ubezpieczenia domu lub mieszkania

Teoretycznie, znalezienie ubezpieczenia mieszkania lub domu wcale nie powinno być trudne. Znajdują się one w ofercie niemal każdego agenta ubezpieczeniowego i zwykle są produktami promowanymi, trudnymi do przeoczenia. Czy jednak każda tego typu propozycja jest jednakowo dobra? Nietrudno się domyślić, że wcale nie musi tak być.

Gdzie szukać ubezpieczenia domu?

W pierwszej kolejności należy zastanowić się nad tym, gdzie powinniśmy zacząć poszukiwania ciekawej oferty ubezpieczeniowej. Okazuje się, że możliwości mamy przynajmniej kilka. Najbardziej standardowym rozwiązaniem jest bezpośredni kontakt z agentem ubezpieczeniowym, polisę możemy jednak kupić również podczas rozmowy telefonicznej od pracownika infolinii danego towarzystwa. Nic nie stoi też na przeszkodzie temu, aby odwiedzić stronę www ubezpieczyciela oraz temu, by wcześniej skorzystać z internetowej porównywarki. Te ostatnie rozwiązanie cieszy się obecnie szczególnie dużym uznaniem. Nawet, jeśli ma jedynie pomocniczy charakter, pozwala zorientować się, gdzie można liczyć na szczególnie interesujące rozwiązania.

Jakie są najważniejsze elementy polisy?

Nietrudno się domyślić, że nie wszystkie ubezpieczenia domu i mieszkania są tak samo atrakcyjne. Aby jednak lepiej orientować się w tym, które są warte zainteresowania, a które nie zdadzą się na wiele, dobrze jest poznać ich najważniejsze elementy.

Zasadniczo, w skład polis dla domów lub mieszkań wchodzi ochrona murów i elementów stałych, ochrona ruchomości domowych, ochrona garażu wolnostojącego, jeśli nieruchomość posiada takie rozwiązanie, a także ochrona ogrodzenia i budynków dodatkowych. Nie wszystkie elementy znaleźć można w każdej polisie, nie zawsze też można liczyć na to, że ochrona będzie gwarantowana na tych samych zasadach. Bywa i tak, że w swojej podstawowej formie ubezpieczenia mieszkania są dość okrojone, dodatkowa opłata sprawia jednak, że ich zakres można swobodnie rozszerzać. Różnice dotyczą przy tym nie tylko zakresu, ale i korzyści finansowych płynących z posiadania ubezpieczenia.

Dowiedz się więcej na: https://www.uniqa.pl/ubezpieczenia-dla-ciebie/ubezpieczenie-mieszkania

Zobacz też:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *