Sejfy domowe – ochrona cennych przedmiotów

Sejfy domowe – ochrona cennych przedmiotów

Niektórym wydaje się, że sejf w domu to amerykański wymysł i jedynie bogacze mogą sobie na to pozwolić. Z drugiej strony liczba włamań jest niepokojąca duża, a każdy z nas posiada tak naprawdę cenne rzeczy, których utrata i konieczność odkupienia mogłyby bardzo nadwyrężyć domowy budżet. Niektóre straty – na przykład w postaci ważnych dokumentów – byłyby zresztą wręcz nie do odrobienia.

Stąd coraz większe zainteresowanie sejfami domowymi również i w naszym polskim środowisku. Kto posiada cenną biżuterię, przechowuje w domu oszczędności, ważne dokumenty, albo choćby chce schować w bezpiecznym miejscu pen-drive z cennymi danymi czy całego laptopa, powinien zainwestować w podobny sprzęt. Sejfy domowe występują w tak wielu wariantach, że niewątpliwie każdy zainteresowany znajdzie wśród nich coś dla siebie!

Kształt

Sejfy domowe mogą mieć rozmaite kształty i wymiary – od tych najbardziej płaskich, przypominających kasetkę, aż po wielkie i bardzo ciężkie, które mimo że stoją wolno na pewno nie zostaną wyniesione, bo trudno je nawet podnieść. Najczęściej jednak osoby, które decydują się na sejf w domu, pragną go dodatkowo zabezpieczyć – wybierają zatem wersję ścienną lub podłogową. To bardzo wygodne rozwiązanie, ponieważ można ukryć sejf czy to pod obrazem lub lustrem, czy też na przykład pod dywanem, albo nawet nasuwając na niego kanapę – i nikt nie zorientuje się, że jakieś ukryte skarby w ogóle gdzieś są!

Wybór sejfu

Zabezpieczenie uzależnione jest od jakości kupowanego sprzętu – dlatego bardzo ważne jest, żeby kupować sejf w sprawdzonym miejscu, a konkretnie w sklepie, który może wykazać się doświadczeniem oraz produktami najwyższej jakości. Istnieją też specjalne klasy ochrony, na jakie można się zdecydować. Sejfy różnią się także między sobą sposobem zamknięcia. Najmniej osób chce sejfy na klucz, ponieważ obawiają się utraty klucza. Najczęściej zaś kupowane są obecnie wersje z zamkiem elektronicznym, gdzie należy wpisać odpowiedni kod, by móc dostać się do środka. Jaki jeszcze zamek jest do wyboru? Mechaniczny szyfrowy – który także cieszy się sporym zainteresowaniem.

Zobacz też:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *