Sejfy na broń — co warto o nich wiedzieć?

Sejfy na broń — co warto o nich wiedzieć?

Rozporządzenie ministra spraw wewnętrznych z dnia 26 sierpnia 2014 r. w sprawie przechowywania, noszenia oraz ewidencjonowania broni lub amunicji nakłada na każdego posiadacza broni obowiązek jej odpowiedniego przechowywania. Warunki opisane w dokumencie spełniają magazyny broni, szafy S1 oraz specjalne sejfy. Te ostatnie wydają się być najlepszym rozwiązaniem dla osób prywatnych. Nie zajmują bowiem wiele miejsca, a umożliwiają skuteczne zabezpieczenie przedmiotów, które w niewłaściwych rękach mogłyby okazać się bardzo niebezpieczne.

Sejfy na broń krótką

Sejfy do przechowywania broni krótkiej muszą być wyposażone w zabezpieczenie oznaczone symbolem co najmniej S1. W praktyce oznacza to, że w ich konstrukcji powinny zostać uwzględnione wykonane ze stali ścianki (o grubości przynajmniej kilku milimetrów) oraz jeden zamek (najczęściej standardowy, otwierany kluczem). Nie ma już obowiązku mocowania sejfu do konstrukcji budynku.

Ceny sejfów na broń krótką mieszczą się w przedziale od kilkuset do tysiąca złotych. Kwota uzależniona jest oczywiście od zabezpieczeń oraz wyposażenia sejfu. Niektóre modele uwzględniają bowiem specjalne uchwyty, komory itp.

Sejfy na broń długą

Sejfy na broń długą także muszą spełniać wymagania niezbędne do przyznania im stopnia bezpieczeństwa S1. Ze względu na rozmiary przechowywanej w nich broni są one większych rozmiarów, co oznacza wyższą cenę.

Jeśli chodzi o wyposażenie sejfów na broń długą, do wyboru klientów oddano wiele zróżnicowanych opcji. Najtańsze modele, które umożliwiają przechowywanie jednego egzemplarza broni, najczęściej składają się po prostu z jednej komory. O wiele bardziej rozbudowanymi konstrukcjami są sejfy przeznaczone do składowania kilku sztuk broni (określane niekiedy mianem szaf na broń długą). W ich wnętrzu, oprócz komory z uchwytami, często znajdują się także specjalne półeczki i skrytki, które można wykorzystać do trzymania w nich lunet, amunicji i innych elementów wyposażenia.

Odpowiedzialność

Przechowywanie broni palnej wiąże się z wielką odpowiedzialnością. Dlatego poziom zabezpieczeń i rodzaj wybranego sejfu powinien być w pełni dostosowany do indywidualnych warunków (np. obecność w domu dzieci, dostęp osób trzecich do sejfu). Najlepiej więc skonsultować zakup z ekspertami w tej dziedzinie, którzy pomogą w doborze odpowiedniego, gwarantującego 100% bezpieczeństwa sejfu na broń.

Oferty sejfów są dostępne na stronie http://www.saffort.pl/

Zobacz też:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *