Skorzystaj z pomocy prawnika

W dzisiejszych czasach trudno znaleźć orientację w coraz większej ilości przepisów prawa uchwalanych przez ustawodawcę. Co gorsza przepisów tych nie tylko jest bardzo dużo, ale ilość ta powoduje, że są one bardzo marnej jakości. Zdarza się, że poszczególne przepisy wzajemnie się wykluczają, a inne kwestie z kolei nie są w ogóle uregulowane i przez analogię trzeba w ich przypadku stosować inne przepisy.

Skorzystaj z pomocy prawnikaPrawda jest tak, że człowiek, który nie ma prawniczego wykształcenia może mieć z tym poważny problem. Dlatego też w sytuacji, gdy niezbędne jest zastosowanie przepisów prawa, takiej jak spór sądowy, czy skomplikowana sprawa administracyjna bezpieczniej jest skorzystać z usług profesjonalnego pełnomocnika – adwokata lub radcy prawnego. Dzięki temu można uniknąć negatywnych konsekwencji w postaci poniesionych kosztów, czy nawet przegranej sprawy.

Prawnicy zajmują się naprawdę wieloma sprawami, a ich aktywność nie ogranicza się tylko do reprezentowania klientów przed sądami. Oprócz tego reprezentują także swoich mocodawców przed organami administracji, prowadzą negocjacje ugodowe, czy udzielają porad prawnych. Ponadto prawnicy zajmują się też takimi czynnościami jak ogłoszenie upadłości spółki z o.o. Dzięki swoim kontaktom z biegłymi sądowymi, komornikami i syndykami mogą zapewnić sprawny przebieg postępowania, a jak powszechnie wiadomo w Polsce postępowania sądowe potrafią ciągnąć się latami…

Warto też skorzystać z pomocy prawnika w sprawach z zakresu prawa rodzinnego. W szczególności rozwody są bardzo stresujące, a na sali sądowej niezbędny jest ktoś, kto bez emocji, spokojnie będzie umiał przedstawić stanowisko strony postępowania i jej żądania. Poza tym konieczne jest też właściwe formułowanie wniosków(w tym wniosków dowodowych) co w stresującej sytuacji może być trudne dla osoby  nieobeznanej z prawem.

W naszej ocenie lepiej korzystać z pomocy prawnika, bo w przypadku wygrania sprawy koszty poniesione na ten cel i tak zwraca przeciwnik, a zdecydowanie zwiększa się nasza szansa na wygranie sporu.

Zobacz też:

Dodaj komentarz