TFI – jakie możliwości skrywa w sobie ów skrót?

TFI - jakie możliwości skrywa w sobie ów skrót? O funduszach inwestycyjnych mówi się coraz częściej, gdyż coraz więcej osób jest zainteresowanych tym zagadnieniem. To taki znak naszych czasów i musimy mieć tego świadomość. A może taka opcja byłaby warta rozważenia? Czemu nie? Skoro gros osób już skorzystało z takiej formy zarobkowania, czemu i my nie mielibyśmy spróbować? Odpowiedzi na tego rodzaju pytania poszukują wszyscy, którzy chcieliby spróbować czegoś nowego w życiu. Świat wokół nas nieustannie się rozwija i tym samym otwierają się przed nami nowe możliwości, z których warto chyba korzystać. Każdy oczywiście ma jakieś swoje plany i priorytety i trudno byłoby komuś cokolwiek tutaj radzić, ale warto czasami pochylić się na jakimiś nowymi ofertami, bo mogą być one początkiem czegoś wartościowego. Nigdy nie wiadomo, co nam się może przytrafić w przyszłości.

Wróćmy jednak do istoty tegoż artykułu, czyli do funduszy inwestycyjnych oraz związanych z nimi tfi. Na początku zatem wyjaśnijmy, co to jest fundusz inwestycyjny. To po prostu forma wspólnego inwestowania, polegająca na zbiorowym lokowaniu środków pieniężnych, które wpłacane są przez uczestników funduszu. A uczestnikami funduszu mogą być zarówno osoby indywidualne, osoby prawne, jak i podmioty i jednostki organizacyjne nieposiadające osobowości prawnej.

Z funduszem inwestycyjnym nierozerwalnie związane jest towarzystwo funduszy inwestycyjnych (tfi). Wg prawa to organ funduszu inwestycyjnego, który zarządza nim oraz reprezentuje go w relacjach z osobami trzecimi. Status: towarzystwo funduszy inwestycyjnych może posiadać tylko i wyłącznie spółka akcyjna, która ma swoją siedzibę

na terenie Polski oraz uzyskała zgodę Komisji Nadzoru Finansowego.

Towarzystwo funduszy inwestycyjnych ma prawo zarówno do tworzenia

funduszy, jak i do zarządzania nimi, a także do reprezentowania ich wobec osób trzecich. Jeśli ktoś byłyby szerzej zainteresowany niniejszymi zagadnieniami, może z powodzeniem zwrócić się do profesjonalistów w tym obszarze. Na naszym rynku nie brakuje osób, które tymi kwestiami zajmują się na co dzień i o funduszach wiedzą wszystko.

Zobacz też:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *