Typy bukietów

Wykonywanie ślubnych bukietów to oferta, której nie może brakować w żadnej kwiaciarni. Każdy florysta powinien umieć wykonać bukiet ślubny przynajmniej w jednym z podstawowych rodzajów.

Bukiet biedermeierowski

Jego historia sięga XIX wieku. Od pojawienia się bukietów w stylu biedermeierowskim jego wygląd uległ niewielkim zmianom. Współczesne bukiety w tym stylu mają kształt kuli. Od strony zewnętrznej bardzo często są one wykańczane koronką. Układając bukiet w stylu biedermeierowskim trzeba pamiętać, że użyte do jego wykonania kwiaty muszą zostać ułożone w równych odstępach. Zdecydowana większość tych bukietów powstaje z róż. Symetria promienna to najbardziej charakterystyczna cecha bukietów biedermeierowskich.

Kaskada

Bukiety w tym typie zyskały największą popularność w latach osiemdziesiątych XX wieku. W chwili obecnej zaczynają powoli powracać do łask. Układając bukiet w tym typie trzeba pamiętać o podstawowej zasadzie układania kwiatów: muszą one spływać w formie kaskady, dzięki temu patrząc na bukiet odniesiemy wrażenie, że spływają one do ziemi. To jeden z bardziej bogatych typów bukietów ślubnych, do ich wykonania potrzeba przynajmniej kilku gatunków kwiatów.

Nosegay

To bukiet bardzo prosty, ale niezwykle elegancki. Jest niewielki, ma kształt okrągły. Bukiety w stylu nosegay układa się jedynie z kwitnących kwiatów, nie dodaje się do niego żadnych zielonych dodatków, nie łączy się też różnych rodzajów kwiatów. Zdecydowanie najczęściej do wykonania tego bukietu sięga się po:

    • lilie;

    • kalie;

    • róże.

Ułożone łodygi kwiatów muszą zostać mocno owinięte taśmą florystyczną i związane.

Composite

Wśród obecnie wykonywanych przez florystów wiązanek ślubnych ten bukiet jest wyjątkowy. Do jego wykonania potrzebne są jedynie same płatki kwiatów. Bardzo rzadko wykonując bukiet composite floryści sięgają po inne elementy. Płatki kwiatów układane są w taki sposób, aby powstała kompozycja przypominająca bukiet. Do wykonania bukietów potrzeba mnóstwo kwiatowych płatków, trzeba także posiadać już bardzo wysokie umiejętności.

Zobacz też:

Dodaj komentarz