Ubezpieczenie samochodu w kontekście całościowym

Ubezpieczenie samochodu w kontekście całościowymMłody kierowca, który kupuje pierwszy w swoim życiu samochód, jest definitywnie w sytuacji niegodnej pozazdroszczenia. Ceny ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej (OC) są dzisiaj horrendalnie wysokie, przez co mogą niejednokrotnie przekroczyć wartość auta.

Czy młody człowiek ma jakiekolwiek szanse by coś zrobić w takiej sytuacji? Czy można mówić o obniżkach w sytuacji, gdy towarzystwo ubezpieczeniowe tylko patrzy, gdzie by tutaj wsadzić dodatkowe zwyżki? Przekonajmy się.

Pomoc ze strony biura

Aby zakupić takie ubezpieczenie samochodu, które będzie dawać realną ochronę w razie jakiegoś zdarzenia drogowego z naszej winy, a przy okazji nie wypierze całkowicie kieszeni młodego człowieka, możemy skorzystać z biura ubezpieczeń. Często bowiem agenci ubezpieczeniowi, którzy w takich biurach pracują, mają dostęp do o wiele atrakcyjniejszych ofert OC, niż gdybyśmy poszli bezpośrednio do biura danego towarzystwa. Możemy więc dostać bardzo dobrą propozycję ubezpieczenia auta po niskiej cenie, a co najważniejsze – ta polisa będzie realnie działać, nie będzie to umowa z firmą „krzak”, która w razie czego nie wypłaci pieniędzy i postawi nas w jeszcze gorszej sytuacji.

Internetowe „pogotowie”

Jeszcze jedną możliwością, jeżeli agencje ubezpieczeniowe nie znalazły dla nas nic ciekawego, jest samodzielny zakup polisy przez internet. Tutaj mamy dostęp do różnych zniżek, ale trudno wybrać takie towarzystwo, które da nam najniższą kwotę, lub przynajmniej byłoby to trudne. Możemy na szczęście skorzystać z porównywarek cen, które automatycznie sprawdzą w których towarzystwach czekają na nas najbardziej atrakcyjne warunki. Oprócz tego, za zakup przez internet niejednokrotnie otrzymamy jakieś bonifikaty, dochodzące nawet o 15% ceny ubezpieczenia.

Jak widać, młody kierowca wcale nie musi być w sytuacji bez wyjścia, gdy kupuje swoje pierwsze ubezpieczenie samochodu. Sprawia to, że większą ilość zaoszczędzonych środków można wydać na zakup pojazdy w lepszym stanie technicznym, lub na ewentualne naprawy i wymiany płynów i elementów eksploatacyjnych zaraz po kupnie.

Zobacz też:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *